DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Něco o mně

 

Jmenuji se Jitka Bačíková, narodila jsem se ve znamení Vah  v roce Hada. Zajímám se o pohybovou terapii, masáže, tantru a alternativní léčbu.

V posledních letech se mi podařilo spojit  své zájmy s profesí, takže má práce je zároveň i mým koníčkem. 

Ve svém volném čase ráda tancuji a trávím čas u dobré literatury. Tanec mě uchvátil již v dětství, kdy jsem měla možnost navštěvovat kurzy učitelky Marty Marie Rivadeneiry Reiny, která vede školu "Danzas Espaňolas" Seznámila jsem se v ní s Rumbou Tres, Paso Doble  a tehdejší hitovkou Lambádou a brazilskou sambou. V pozdějším věku jsem  začala objevovat kouzlo orientálního tance. Mezi mé učitele patří  např. Mila el Kral,  Salma, Delila, Yasmin, Aiten.. Navštívila jsem kurzy: Ashrafa, Sary Abou Farhat, Layly Abdel a dalších.  Díky orientálnímu tanci se mi podařilo zbavit se bolestí krční a bederní páteře, kterými jsem trpěla po autonehodě. Prvky z orientálního tance používám pravidelně každé ráno na protažení a posílení těla. V posledních dvou letech se věnuji spontánnímu tanci, ve kterém mohu volně míchat různé taneční styly a tančit  podle své momentální nálady a užívat si svobody a radosti z pohybu bez hranic.  

Od roku 2008 jsem se začala profesionálně věnovat masážím. Účastním se pravidelně seminářů a kurzů o masážích, zdravém životním stylu a  přírodní léčbě. Abych si rozšířila své znalosti, absolvovala jsem tříletý obor alternativní poradce  na Institutu alternativních studií Jaroslava Švendy v Olomouci.  V nových "spolužácích" a učitelích jsem našla nové přátele, se kterými mám mnoho společných zájmů. 

Od října 2009 začínám vést kurzy cvičení Mohendžodára-tantrické jógy pro ženy. Jsem cvičitelkou prvního stupně a absolventkou třetího stupně Mohendžodára u MUDr. Moniky Sičové.  Mohendžodáro jsem začlenila do svého každodenního života a díky němu se mi podařilo udělat v životě pár změn. Díky pravidelnému cvičení a meditacím mám spoustu energie, chuti do života a hlavně dobré nálady.  Na celoroční škole jsem potkala ženy s krásnou duší a s velkým srdcem a jsem velmi ráda, že se s nimi mohu setkávat ať už prostřednictvím seminářů nebo jen tak v osobním životě.

Od roku 2011 se profesionálně zabývám poradenstvím ve zdravém životním stylu ( hubnutí, detoxikace organismu, prevence a doporučení vhodných potravin a přírodních produktů včetně bylin z Amazonie). 

Mezi mé další koníčky patří spinning, jízda na kole, pěší chůze.  

A to je o mně asi vše.. více se dozvíte v jednotlivých sekcích. 

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří mi pomohli začít si plnit své sny...